ОПИС ДОКУМЕНТУ
Автори:
|
|
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | VIII |
Скликання: | VII |
Вид: | За основу і в цілому |
Номер: | 9 |
Дата реєстрації: | 31.03.2016 |
Проголосовано: | 31.03.2016 13:12:13 |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
27
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
2
- Відсутні
8
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 9
ДРОГОБИЦЬКА МІСЬКА РАДА
______сесія сьомого скликання
РІШЕННЯ
від ____березня 2016 року №___________
Про затвердження Програми
соціальної підтримки сімей та осіб,
які опинилися в складних життєвих
обставинах на період до 2018 року
З метою підвищення соціальної підтримки сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, відповідно до Закону України від 21.06.2001 № 2558-ІІІ «Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю», наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 29.12.2009 № 4569 «Про затвердження Примірного галузевого стандарту надання соціальних послуг сім'ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах», враховуючи рекомендації постійної комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту, туризму, інформації, охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення (від____________2016 р. №____ ), керуючись п.22 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада в и р і ш и л а :
- Затвердити Програму соціальної підтримки сімей та осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах на період до 2018 року Дрогобицького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (додається).
- Виконання даного рішення покласти на директора Дрогобицького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (О. Матчишин).
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію ради з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту, туризму, інформації, охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення (О.Дацюк).
Міський голова Т.Кучма
Додаток
до рішення_________сесії
Дрогобицької міської ради
від ____________ № ___
Програма соціальної підтримки сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах
на період до 2018 року
- Напрям реалізації програми:
Програма розроблена відповідно до Конституції України, Конвенції ООН про права дитини, Законів України від 26.04.2001 № 2402-ІІІ «Про охорону дитинства», від 21.06.2001 № 2558-ІІІ «Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю», від 19.06.2003 № 966-IV «Про соціальні послуги», від 15.11.2001 № 2789-III «Про попередження насильства у сім’ї» та наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 29.12.2009 р. № 4569 «Про затвердження Примірного галузевого стандарту надання соціальних послуг сім'ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах».
2. Назва програми: «Соціальна підтримка сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах».
3. Місце проведення : мм. Дрогобич, Стебник.
4. Термін реалізації : 2016- 2018 роки.
5. Виконавець програми: Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
6. Співвиконавці: відділи та структурні підрозділи Дрогобицької міської ради, БФ «Карітас СДЄ УГКЦ», ДДТЗДІ «Надія», громадські та благодійні організації.
7. Обґрунтування актуальності: сім’я є первинним осередком суспільства, виступає джерелом емоційної підтримки, психологічного захисту, засобом збереження і передачі національно – культурних, християнських та загальнолюдських цінностей. Вона знаходиться у центрі соціально – економічних процесів, які відбуваються у суспільстві.
У ході сьогоднішнього економічного і соціального реформування країни, окрім існуючих проблем, з’явилися нові соціальні категорії сімей, що потребують підтримки. Вторгнення російського агресора у східні області України змусило українську владу заявити про проведення антитерористичної операції. До негативних факторів додались категорії вимушено переселених осіб з АР Крим та східних областей України. Війна понесла за собою великі людські втрати, важкий психоемоційний стан демобілізованих осіб та членів їх сімей.
Залишається гострою проблема насильства в сім’ї. Збільшення кількості проявів насильства і жорстокості в сім’ї не лише призводить до розлучень, а є однією з передумов поширення злочинності в суспільстві. Особлива небезпечність зазначеної проблеми полягає в тому, що від неї страждають діти, які потерпають від насильства і спостерігають за його проявами, а у майбутньому - застосовують негативний досвід у власній сім’ї.
Збільшується кількість сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах, а це сім’ї, де один чи кілька членів родини мають інвалідність, сім’ї де є діти – інваліди, родини, де є особи з алко/ наркозалежністю, сім’ї, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, сім’ї, члени яких перебувають у конфлікті з законом.
Зберігається негативна тенденція поширення шкідливих звичок та інших соціально – небезпечних хвороб, збільшується їх прояв серед молоді. Так, станом на 01.01.2016р. у банку даних Дрогобицького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 1725 сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах. Зокрема:
- 153 сім’ї вимушених переселенців;
- понад 250 осіб, учасників АТО та членів їх сімей;
- 518 сімей, де один чи кілька членів сім’ї має інвалідність;
- 68 сімей, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків;
- 20 сімей, яких торкнулася проблема насильства;
- понад 60 одиноких матерів, з них 8 неповнолітніх;
- 60 сімей опікунів і піклувальників; 6 прийомних сімей;
- 25 осіб, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІДу;
- 45 сімей, де є наркозалежні особи;
- 59 сімей, члени яких перебувають у конфлікті з законом тощо.
Ситуація, що склалася, потребує консолідації зусиль органів виконавчої влади, громадських організацій, благодійних фондів для здійснення заходів щодо підтримки та зміцнення сім’ї.
8. Мета програми:
Мета цієї програми полягає у створенні правових, соціальних і економічних умов для належного функціонування сім’ї, утвердження духовно і фізично здорової, матеріально та соціально благополучної сім’ї, забезпечення виконання сім’єю основних її функцій, підвищенні соціальної підтримки сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, збереженні традиційних сімейних цінностей.
9. Завдання програми :
- підвищення престижу сім’ї та утвердження пріоритетних сімейних цінностей на засадах християнської моралі;
- всебічне зміцнення правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя;
- запровадження правової, психолого-педагогічної та організаційно-методичної системи з метою створення оптимальних соціально-економічних умов для повноцінного виховання дітей у сім'ї;
- підвищення рівня економічної активності та самостійності сімей, оптимізація їх соціального захисту, передусім тих, що мають дітей;
- соціально психологічна підтримка осіб та сімей, учасників АТО; внутрішньо переміщених осіб; сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах;
- розвиток інституту сімейного влаштування дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
10. Фінансування програми:
Реалізація програми проводиться шляхом фінансування відповідно до чинного законодавства за рахунок місцевого бюджету, спонсорських та благодійних коштів та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством України.
11.Очікувані результати реалізації програми:
Виконання програми дасть змогу :
- удосконалити систему допомоги сім'ям, які перебувають у складних життєвих ситуаціях (у т.ч. внутрішньо переселених осіб та учасників АТО), їх соціального супроводу;
- поліпшити якість соціально – психологічних, юридичних послуг сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;
- запровадити систему інтегрованої соціальної допомоги, заснованої на першочерговому сприянні та реалізації власних можливостей членів сім'ї, створити сприятливі умови для використання їх трудового потенціалу;
- знизити асоціальні прояви у життєдіяльності сімей;
- привернути увагу громадськості до актуальних для українського суспільства проблем щодо подолання насилля у сім’ї;
- сприяти створенню дієвого механізму надання допомоги жертвам насильства;
- підвищити рівень психолого-педагогічної культури у сфері сімейних стосунків;
- підвищити рівень відповідальності батьків за утримання, виховання та розвиток дітей, їх життя та здоров’я;
- розробити механізм залучення соціально – відповідального бізнесу та громади до допомоги сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах;
- збільшити кількість населення охопленого інформаційно - просвітницькими та культурологічними заходами.
Заходи щодо виконання
Програми соціальної підтримки сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах
на період до 2018 року
- Створення та розповсюдження соціальної реклами щодо пропаганди позитивного іміджу сім’ї та її соціальної підтримки, впровадження широкомасштабної інформаційної кампанії з метою популяризації сімейного способу життя та відповідального батьківства, формування національних сімейних цінностей та збереження репродуктивного здоров’я.
- Здійснення заходів щодо своєчасного виявлення сімей, які неспроможні належним чином виконувати виховні функції щодо своїх дітей та надання комплексної соціальної допомоги таким сім’ям.
- Здійснення соціального інспектування сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах (у т.ч. учасників АТО, переселенців та членів їх сімей), складання оцінок потреб дитини та її сім’ї, за потребою взяття їх під соціальний супровід.
- Здійснення соціальної роботи, спрямованої на запобігання відмовам від новонароджених дітей, соціальна підтримка вагітних жінок та жінок з новонародженими дітьми.
- Здійснення соціального супроводження прийомних сімей та пропаганда сімейних форм виховання.
- Залучення до навчань кандидатів у прийомні батьки, батьки – вихователі, опікуни та піклувальники ( в т.ч. для підвищення їх кваліфікації).
- Проведення заходів щодо підготовки до самостійного життя, соціальної адаптації дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та випускників дитячого будинку «Оранта».
- Створення Студентської соціальної служби на базі Дрогобицького Державного педагогічного університету імені Івана Франка.
- Проведення щорічної Акції у рамках Всеукраїнської акції «16 днів без насильства».
- Проведення інформаційно – просвітницьких рекламних кампаній з питань профілактики насильства у сім’ї та індивідуальної роботи з особами, які вчиняють насильство та з жертвами сімейного насильства.
- Проведення благодійних Акцій, новорічно – різдвяних, Великодніх свят, спрямованих на покращення становища сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
- Сприяння інтеграції дітей та молоді з особливими потребами в активне суспільне життя міста через впровадження різноманітних форм роботи.
- Проведення заходів щодо соціальної адаптації дітей та молоді з особливими потребами в соціум.
- Проведення заходів щодо профілактики ВІЛ/СНІДу та інших суспільно – небезпечних хвороб з метою формування ідеології здорового способу життя.
- Удосконалення механізму соціальної підтримки сімей внутрішньо переселених осіб та сімей учасників АТО.
- Налагодження співпраці з волонтерськими організаціями Дрогобиччини з метою залучення позабюджетних коштів для надання допомоги сім’ям загиблих, постраждалих на Майдані, в АТО та героїв Небесної сотні.
- Соціальна підтримка діючих груп взаємодопомоги та взаємопідтримки учасників АТО та членів їх сімей, ведення соціальної роботи з їх близьким оточенням.
- Створення кабінету психологічної реабілітації учасників АТО та членів їх сімей.
- Організація та проведення змістовного дозвілля дітей з кризових сімей, позачергове охоплення дітей, учасників АТО та переселенців позашкільною та гуртковою діяльністю .
- Проведення моніторингу становища сімей у мм. Дрогобичі, Стебнику та висвітлення інформації у ЗМІ.
- Проведення заходів щодо активізації ролі громади з питань соціальної підтримки сімей та дітей.