ДРОГОБИЦЬКА МІСЬКА РАДА
_________ сесія сьомого скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від _______________ 2016 року № _____
Про звернення щодо недопущення
приватизації ДП “Солевиварювальний
Дрогобицький завод”
З метою збереження діяльності Дрогобицького солевиварювального заводу як перспективного історико-культурного та промислового осередку нашого міста, керуючись ст.25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада в и р і ш и л а:
1. Прийняти звернення до Прем’єр-Міністра України про недопущення приватизації Державного підприємства “Солевиварювальний Дрогобицький завод”, код ЄРДПОУ – 38831368 (звернення додається).
- Відділу діяльності ради (А. Гринчишин) надіслати звернення до Кабінету Міністрів України.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради О.Хруща.
Міський голова Т.Кучма
Прем’єр-Міністрові України В.Гройсману
ЗВЕРНЕННЯ
про недопущення приватизації
Державного підприємства “Солевиварювальний Дрогобицький завод”
Постановою Кабінету міністрів України від 12 травня 2015 року №271 “Про проведення прозорої та конкурентної приватизації у 2015-2016 роках”, в редакції постанови Кабінету міністрів України від 31 серпня 2016 року №588, до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2016-2017 роках включено, зокрема, Державне підприємство “Солевиварювальний Дрогобицький завод”.
Дрогобицький солевиварювальний завод є унікальним виробником солі.
Дрогобицька солеварня безперервно діє на одному і тому ж місці, біля джерел «сировиці» — соляної ропи щонайменше від XIII ст., а можливо і раніше. Солеваріння було економічною основою розвитку Дрогобича з найдавніших часів. Високий рівень солеварної промисловості сприяв створенню місцевих кваліфікованих кадрів спеціалістів-зваричів. Після встановлення на Підкарпатті польської адміністрації місцеве українське населення зберегло великий вплив у цій галузі. Але вже наприкінці ХV ст. і особливо в ХVІ-ХVІІ ст. в руках українських міщан і селян залишались лише невеликі черіні та переважно роздрібна торгівля сіллю.
Солеварне виробництво сприяло розвитку ремісничих цехів. У ХV ст. була порівняно велика кількість ремісників: різників, пекарів, кушнірів, кравців, шевців, ковалів та ін. Вони мешкали і в центральній частині міста, і в передмістях.
Не переривалося солеварне виробництво і у ХХ столітті. З 2003 по 2013 роки підприємство знаходилося в оренді ПрАТ «Галка-Дрогобич». Після закінчення строку оренди в 2013 році створено ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод».
І до нині видобуток йодованої кухонної солі здійснюється шляхом випаровування природнього розсолу. Підприємство прибуткове, але потребує капітальних інвестицій, так як основні фонди та виробничі потужності зношені на 85-90%.
У складних соціально-економічних умовах, зважаючи на історичну цінність та місце і значення унікального промислового виробництва, розглядаючи Дрогобицький солевиварювальний завод як перспективний історико-культурний та промисловий осередок нашого міста, Дрогобицька міська рада звертається до Вас із переконливим проханням внести зміни до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2016-2017 роках, виключивши із нього Державне підприємство “Солевиварювальний Дрогобицький завод”, код ЄРДПОУ – 38831368.
Дрогобицька міська рада висловлює свою готовність прийняти це підприємство у комунальну власність міста.
Прийнято на черговій сесії Дрогобицької міської ради 24 листопада 2016 року.